mehmetduran.com - Paylaşmak Güzeldir...
411 Length Required Hatası ve Çözümü
Bu yazımda "411 Length Required" hatasından ve çözümünden bahsedeceğim. Öncelikle bu hatayı Jquery ile Asp.net sayfasına Ajax isteği yaparken yaşadım. Ayrıca bu hatayı sunucumda yaşadım. Kendi bilgisayarımda herhangi bir hata olmazken sunucuda bu hatayı aldım. Bunun da nedeni olarak Jquery ile Ajax işlemlerinde HTTP bilgilerinin uyuşmazlığından kaynaklandığını öğrendim. Bu sorunu çözmek için Jquery ile Ajax işlemi için yazmış olduğumuz Ajax metodunda data parametresini parametre olsada olmasada tanımlamak gerekiyor. Bu şekilde bu hatadan kurtulmuş oluyoruz.

Bu hata ile bir önceki yazımda paylaşmış olduğum örnekte karşılaştım. Sorunun nedeni Jquery'nin Ajax metodundaki data parametresini belirtmemek imiş. Kısa bir araştırma sonucunda bu hatanın çözümünü buldum ve ilgilenenlere faydalı olacağını düşündüğüm için sizlerle paylaşıyorum. Aşağıdaki gibi bir kodlama ile bu hatanın önüne geçmiş oluruz.

  $.ajax({
    type:"post",
    url:"sayfa_adi.aspx",
    data:{}, // hatayı yaşamamak için data parametresini tanımlıyoruz.
    success:function(msg)
    {
      // ajax işlemi sonucu yapılacaklar.
    }
  });

İyi Çalışmalar.

Not : Bu sorunun çözümünde buradaki kaynaktan faydalandığımı belirtmek isterim.
Bookmark and Share
Bu Yazıyı Değerlendirin.
Konuyla İlgili Olabilecek Diğer Yazılar Jcrop ve Asp.net ile Resimleri Kesme (Örnek Dahil) Jquery ile Ajax İşlemlerinde Güvenli Parametre (Data) Kullanımı 10.000 Farklı Ziyaretçiye Ulaştım - Teşekkürler Tasarımda Değişiklik Asp.net'te Jquery ve Ajax ile Veritabanına Kayıt Ekleme
Yorumlar
Yorum Yaz
RSS Yorum Takibi
Bu Yazı Hakkında Henüz Yorum Yapılmamış.
İsim :
Site :
Yorum :

Buradan bu yazıya ait yorumları RSS olarak takip edebilirsiniz.

Bu servis ile yazılara eklenen yorumları RSS ile takip ederek konu ile ilgili başkaları tarafından yapılan yorumları veya konuyla ilgili sorduğunuz sorulara verilen cevapları görebilirsiniz.
Kimse sana senden iyi öğüt veremez.
Bölümler
Yazılar
Arşiv
Arama
Linkler
Site İçi Arama
Son Zamanlarda Ne Yapıyorum ?
İstatistikler - Araçlar - Reklam
İstatistikler
Sayaç
Mehmet Duran | mehmetduran.com | Copyright © 2009