mehmetduran.com - Paylaşmak Güzeldir...
BlogEngine.NET Türkçe Oluyor
ASP.NET tabanlı hızlı ve güncel bloglama sistemlerinin gözdesi olan BlogEngine.NET 1.4 sürümüyle yaygınlaşmaya devam ediyor.

BlogEngine.NET`in yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte ülkemizde de kullanılmasını teşvik etmek ve kullanan kişilerin sorunlarına çözüm olabilmek amacıyla kurulan BlogEngine.NET TR; bu alanda Türkçe içerik oluşturabilmeyi ve BlogEngine.NET`in Türkçe çevirisine yardım edebilmeyi amaçlayan bir oluşum olarak ortaya çıktı.

www.blogenginetr.com adresi üzerinde yayına başlayan eden ekip, BlogEngine.NET`in son güncel sürümü olan 1.4.0`ın Türkçeleştirmesini %90 oranında tamamlayarak işe başladı ve güncel temalar ile eklentilerin dilimize çevrilmesi çalışmalarına devam etmekte.

Microsoft`un açık kaynak projelerin yayınlanması amacıyla kurduğu CodePlex üzerinde BlogEngine.NET TR için Türkçe bir proje girişimi başlatan ekip, çalışmalarına başladığı ilk hafta da BlogEngine.NET ile ilgili 5 makale ve 4 görüntülü anlatım dersi ile sistemin kurulumu ve yönetim konularında ilgilenenleri bilgilendirmeye başladı.

Harici bir veritabanı sistemine gerek duymadan kendi içerisinde bulundurduğu XML veriyapısı desteğiyle, kuruluma gerek duymadan çalışan ve eklenti desteği giderek büyüyen BlogEngine.NET`in Türkiye çalışma ekibine, kullanıcılar yaşadığı sorunlar hakkında bilgi vererek hızlı yanıtlar alabiliyorlar.

Türk blog yazarlarının sayısı arttıkça bu konudaki çalışmalarında artacağına dikkat çeken ekip ilerleyen günlerde BlogEngine.NET`in güncel sürümlerinin ve tüm ek özelliklerinin Türkçeleştirmesini tamamlayarak, sistemin yerelleştirilmesi adına çalışmalarına devam edecek.

Sistem ile ilgili şu ana kadar yapılan tüm çalışmalara http://www.blogenginetr.com adresi üzerinden erişebilirsiniz.
Mehmet Duran 26 Temmuz Cumartesi 2008 4 14218 5,0
Bookmark and Share
Bu Yazıyı Değerlendirin.
Konuyla İlgili Olabilecek Diğer Yazılar .Net'te MySql ExecuteScalar Metodunu Kullanma C Sharp 3.0 in a Nutshell (E-Book) Bloğuma Erişim Sıkıntısı Asp.net ile Dll Oluşturma ve Kullanma Jquery'de Tanımlayıcı Değiştirme
Yorumlar
Yorum Yaz
RSS Yorum Takibi
fotoğrafkolik 20 Eylül Pazartesi 2010 04:29 #1
galiba artık yalan olmuş. ulaşamıyoruz.
Mehmet Duran 20 Eylül Pazartesi 2010 09:56 #2
@fotoğrafkolik, çok önceleri başlayan bir hareketti. Şu anda neden ulaşılamıyor bilmiyorum.
fotoğrafkolik 21 Eylül Salı 2010 02:27 #3
aslında tamda kendimi asp.net bloglara adayacakken :) olmaz böyle bir şey acaba blogsa.net'i tavsiye ediyor musunuz? yada bir bilginiz var mı? ve ya sem açık kaynak kodlu blog projesini?
Mehmet Duran 21 Eylül Salı 2010 14:12 #4
@fotoğrafkolik, blogsa .net alt yapısı ile hazırlanmış bir blog sistemi. Kimlerin hazırladığını da biliyorum. Bu sistemi hem kullanabilir hem de .Net ile uğraşmak istiyorsan bu sisteme göz atabilirsin. Sem Göksu'nun blog projesini paylaştığını biliyorum ama incelemedim. Ancak örnek teşkil etmesi açısından mümkün olan tüm örnekleri incelemekte fayda var.
İsim :
Site :
Yorum :

Buradan bu yazıya ait yorumları RSS olarak takip edebilirsiniz.

Bu servis ile yazılara eklenen yorumları RSS ile takip ederek konu ile ilgili başkaları tarafından yapılan yorumları veya konuyla ilgili sorduğunuz sorulara verilen cevapları görebilirsiniz.
Bazı yıkılışlar daha parlak kalkınışların teşvikçisidir.
Bölümler
Yazılar
Arşiv
Arama
Linkler
Site İçi Arama
Son Zamanlarda Ne Yapıyorum ?
İstatistikler - Araçlar - Reklam
İstatistikler
Sayaç
Mehmet Duran | mehmetduran.com | Copyright © 2009