mehmetduran.com - Paylaşmak Güzeldir...
ajax.mehmetduran.com Yayında!
ajax.mehmetduran.com Yayında!

Daha önce hazırlamış olduğum Ajax Uygulamalar bölümünü kendi hostuma ajax.mehmetduran.com adresine taşımış bulunuyorum. Bunda sonra bu bölümü daha etkin bir biçmde kullanmayı ve sizlere farklı uygulamalar sunmayı düşünüyorum.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Artık Sitemde Ajax Kullanabiliyorum
Artık Sitemde Ajax KullanabiliyorumBugün itibariyle hostumun destek vermesiyle beraber sitemde ajax işlemlerini kullanabileceğim. Bir süredir sitemi barındıran hostta yapılan çalışmalar sona erdi ve artık hostum Asp.net 3.5 desteği ile beraber jquery ve ajax işlemleri için uygun hale geldi. Böylece sitemi ajax uygulamaları ile zenginleştirebileceğim. İlk adım olarakta sitemde yazılara yorum ekleme olayını ajax ile gerçekleştirmek oldu. Bundan sonra yazılarıma yorum eklerken ajax ile yorum ekleyebileceksiniz. Böylece sayfanın tekrar tekrar yüklenmesini engelleyerek zaman ve performans kaybını bir miktar önlemiş durumdayım. Ayrıca kendi geliştirdiğim ajax uygulamalarını kendi hostumda sizlerler sunma şansım oldu. Kısa sürede tüm çalışmalarımı kendi hostumda toplayarak sizlere sunacağım.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 22 Aralık Pazartesi 2008 2 10139 3,4
Bloğuma Erişim Sıkıntısı
Erişim SıkıntısıGeçtiğimiz 2 gün boyunca sitemi barındıran hosttaki çalışmalar sebebiyle siteme ulaşılamadı. Bu sorundan dolayı herkesten özür dilerim. Böyle bir olayın olmasını istemezdim ancak maalesef hosttan kaynaklanan bu problem ile siteme 2 gün boyunca erişemedim. Hosttan aldığım cevaba göre host .Net 3.5 için güncelleniyormuş ve sıkıntı da bu yüzden olmuş. Ancak bu cevap biraz geç geldi. Ama şu anda sorun düzeldi. Önümüzdeki günlerde hostumun 3.5 desteği sağlaması nedeniyle ajax uygulamalarını artık kendi hostumda barındırabileceğim ve kendi sitemde ajax kullanabileceğim.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 09 Aralık Salı 2008 0 7879 0,0
Ftp Programı (Cute Ftp Professional 8.0)
Cute Ftp Professional 8.0 ile hazırlamış olduğumuz siteleri sunucuya çok rahat bir biçimde taşıyabiliyoruz. Oldukça kullanışlı ve basit bir kullanımı var. Bu programı ben de kullanıyorum ve çok memnunum. Sahip olduğumuz sitelerin ftp bilgilerini kayıt ederek istediğimiz anda sitelerimize ulaşıp dosya alışverişi sağlayabiliyoruz.

Programı buradan indirebilirsiniz.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 29 Haziran Pazar 2008 1 8144 0,0
Asp.net'te Türkçe Karakter Sorunu Düzeltme
Asp.net ile hazırladığımız web projelerinde genellikle Türkçe karakter sorunu ile karşılaşılır. Sitemizde kullandığımız Türkçe karakterler hostta bozuk çıkar. Bunu önlemenin yolu web.config dosyamızda bu sorunu belirtmemizdir. Çözüm ise; system.web tagları arasına aşağıdaki kodları eklemek. Böylece sitemizde kullandığımız karakterler artık düzgün çıkacaktır.

Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 22 Haziran Pazar 2008 24 39611 5,0
Asp.net Destekli Free Host
Asp.net ile web sitesi programlayan ve kendi hostu olmayanlar için asp.net destekli birkaç hostu vereceğim. Benim de kullandığım bu hostlar gayet hızlı ve bana birçok fayda sağladı. Ayrıca son teknolojileri desteklemeleri ve sağladıkları imkanlar parayla alınan birçok hosttan iyi sayılır.
Umarım sizlerede yardımcı olur!
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 28 Nisan Pazartesi 2008 7 31643 1,0
Başarısızlıklarınız ile soylu bir şekilde yüzleşin, başarıdan farkı kalmayacaktır.
Bölümler
Yazılar
Arşiv
Arama
Linkler
Site İçi Arama
Son Zamanlarda Ne Yapıyorum ?
İstatistikler - Araçlar - Reklam
İstatistikler
Sayaç
Mehmet Duran | mehmetduran.com | Copyright © 2009