mehmetduran.com - Paylaşmak Güzeldir...
Visio için UML Sembolleri
Son günlerde okul için hazırladığım projeler üzerinde çalışmaktayım ve bu projeler hakkında çeşitli diagramlar hazırlamam gerekiyor. Bu diagramların en önemlileri UML diagramları. Bunun için Microsoft'un ürünü olan ve Office paketi altına eklenebilen programı Visio'yu kullanıyorum. Ancak programın içinde bulunan araçlar diagramları çizmem için tam olarak yeterli değil. Bunun için kısa bir araştırma yaptım ve Visio programı için eklenti olarak hazırlanmış ve ücretsiz olan UML sembollerini buldum. Faydası olacağını düşündüğüm için sizlerle de paylaşıyorum. Neredeyse tüm UML sembolllerini içeren bu paketi Visio ile beraber kullanarak projelerimizin UML diagramlarını kolaylıkla hazırlayabilmekteyiz.

Paket içinde gelen UML sembollerini aşağıda görebilirsiniz.

Visio için UML Sembolleri

Visio programının çeşitli sürümlerine göre hazırlanmış olan UML sembolleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bunları indirmek için buraya bakabilirsiniz. Visio 2007 için UML sembollerini buradan indirebilirsiniz.

Visio programı hakkında bilgi almak ve indirmek için ise buraya ve buraya bakabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.
Mehmet Duran 27 Nisan Pazartesi 2009 0 26735 3,5
Bookmark and Share
Bu Yazıyı Değerlendirin.
Konuyla İlgili Olabilecek Diğer Yazılar alperocalan.com | Hasan Alper Öcalan - Site Tanıtımı Visual Studio'da Jquery Intellisense Kullanımı Jquery ve Asp.net MVC ile Ajax İşlemleri Jquery ve Ajax İşlemlerinde DropDownList Kullanımı Javascript ile Date Time Picker
Yorumlar
Yorum Yaz
RSS Yorum Takibi
Bu Yazı Hakkında Henüz Yorum Yapılmamış.
İsim :
Site :
Yorum :

Buradan bu yazıya ait yorumları RSS olarak takip edebilirsiniz.

Bu servis ile yazılara eklenen yorumları RSS ile takip ederek konu ile ilgili başkaları tarafından yapılan yorumları veya konuyla ilgili sorduğunuz sorulara verilen cevapları görebilirsiniz.
Kimse sana senden iyi öğüt veremez.
Bölümler
Yazılar
Arşiv
Arama
Linkler
Site İçi Arama
Son Zamanlarda Ne Yapıyorum ?
İstatistikler - Araçlar - Reklam
İstatistikler
Sayaç
Mehmet Duran | mehmetduran.com | Copyright © 2009