mehmetduran.com - Paylaşmak Güzeldir...
Ramazan (Şeker) Bayramınızı Kutlarım
Ramazan (Şeker) Bayramınızı KutlarımRamazan bitti ve tüm müslüman aleminin özlemle beklediği bugüne ulaştık. Tüm müslüman aleminin ve milletimizin bayramını kutlar, ailece sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice bayramlar geçirmeyi dilerim.

Gerimizde mübarek ramazan ayını geride bıraktık. Benim açımdan oldukça faydalı bir ay oldu. Dilerim hep beraber daha çok ramazanlar geçirir ve bayramlar görürüz.

Tekrardan Ramazan (şeker) bayramınızı kutlar, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir bayram dilerim.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 29 Eylül Pazartesi 2008 1 10255 0,0
Türkiye 13. Zeka Oyunları Yarışması
İnternette gezinirken Türkiye Zeka Vakfı'nın düzenlemiş olduğu yarışmaya rastladım. Baktım ki sorular çok açık ve net ancak çözümleri zeka ve bilgi gerektiriyor. Yarışmaya ve sorulara buradan ulaşabilirsiniz. Soruları çözdüğünüz takdirde çözümleri bildiriyorsunuz. Ben ilk baktığımda birkaçını cevapladım, bazılarını tahmin ettim. Bu soruları sizlerle de paylaşıyorum. Belki zor ama eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 29 Eylül Pazartesi 2008 5 11173 0,0
Bugün Kadir Gecesi (Hayırlı Kandiller)
Bugün Kadir Gecesi (Hayırlı Kandiller)Tüm halkımızın ve tüm Müslümanların Kadir Gecesini kutlar, hayırlı kandiller dilerim. On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaşırken, sultanın en önemli gecesi olan Kadir Gecesine kavuşmuş bulunuyoruz. Kadir; itibar,değer,kıymet manalarına gelir.Bu kelimenin kudretle de ilişkisi vardır.

Tüm müslümanlara ve halkımıza hayırlı bir kandil olmasını ve bu geceyi gerektiği gibi geçirmenin hepimize nasip olmasını dilerim.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 26 Eylül Cuma 2008 1 11401 0,0
Yeni Bir Sene Yeni Bir Dönem. Okul Başlıyor!
Yeni Bir Sene Yeni Bir Dönem. Okul Başlıyor!Bugün itibariyle kendi adıma yeni bir sene yeni bir dönem için ilk adımlarımı attım. Önümüzdeki hafta okul başlayacak ve artık 3. sınıfa terfi edeceğim. Bunun için bugün harç (haraç) ücretini yatırdım ve ders kayıtlarını tamamladım. Artık yeni döneme hazırım. Ayrıca Telekom'da yaptığım stajın raporunu da tamamlamam kendimi bu dönem öncesinde mutlu hissetmemi sağladı. Yaptığım bu staj ve kendimi geliştirmem nedeniyle her zamankinden farklı biri olarak bu döneme başlayacağım. Geride bıraktığımız yaz bundan önce hiç yaşamadığım bir yazdı. Kazandığım bilgiler ve tecrübeler ile okul hayatıma iyi bir şekilde devam edeciğime inanıyorum. Ömrümde son 2 senesine girdiğim okul hayatında, kalan bu 2 seneyi dolu dolu geçirmek istiyorum. Geçmişe baktığımda şu ana kadar olan hayatımın bir rüya bir hayal gibi gelip geçtiğini görmekteyim. Yeni dönemin hem benim için hem arkdaşlarım için hem de tüm öğrenciler için başarılarla dolu geçmesini temenni ederek yazıma son noktayı koyuyorum.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 09 Eylül Salı 2008 0 10327 4,0
Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan
Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan

Bugün akşam kılınacak teravih namazı ile başlayacak olan Ramazan Ayı'nın tüm Milletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu mübarek ayı sağlıklı ve gerektiği gibi geçirmek ve manevi olarak mutlu olmak tüm insanlar için en büyük temennim.

Bu arada Ramazan 29 Eylül'de sona erecek ve 30 Eylül Salı günü Ramazan Bayramı kutlanacak.

Tüm İnananlara hayırlı bir Ramazan dilerim.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 31 Ağustos Pazar 2008 0 16240 5,0
30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekün verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı, kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan Zafer Destanı'nın yazıldığı gündür.

Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyor ve ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.
Bookmark and Share Tamamını Okuyun »
Mehmet Duran 30 Ağustos Cumartesi 2008 4 9865 4,3
Gençken bilgi ağacını dikmesek, yaşlandığımız zaman gölgesine sığınacak bir yerimiz olmayacaktır.
Bölümler
Yazılar
Arşiv
Arama
Linkler
Site İçi Arama
Son Zamanlarda Ne Yapıyorum ?
İstatistikler - Araçlar - Reklam
İstatistikler
Sayaç
Mehmet Duran | mehmetduran.com | Copyright © 2009